Haliliye’de yoğunlaştırılmış denetimler

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süre ve günlerde, Haliliye Kaymakamlığınca oluşturulan denetim ekiplerince yoğunlaştırılmış dinamik denetimlere başlandı.

Denetimlerin odak noktasını, sokağa çıkma kısıtlamaları, şehirlerarası seyahat kısıtlaması, konaklama tesislerine dair tedbirler ve işyerlerinin açılış-kapanış saatlerine uyulması hususları oluşturacak.

İlçe kaymakamı Metin ESEN, “İçinde bulunduğumuz kısmı kapanma sürecinde, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde, dışarıda bulunan kişilerin tek tek, kısıtlama muafiyetinin bulunup bulunmadığı kontrol ediliyor. Turistik amaçla, kısa süre için İlçemizde bulunanlar yabancılar dışındaki şahısların, turist muafiyetini kullanılıp kullanılmadığı denetleniyor. Şehirler arası seyahat edilen tüm araçlar durdurularak, içerisinde bulunan kişilerin seyahat izin belgelerinin olup olmadığı, varsa muafiyetleri kontrol ediliyor. Bu denetimleri toplumumuzun sağlığını korumak için yapıyoruz, kuralların ihlalinde ısrar görüldüğünde de adli ve idari işlemleri başlatacağımızın bilinmesini istiyorum. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızı kısmi kapanma sürecinde kurallara uymaya davet ediyorum.”dedi.


Etiketler: 363 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir