Haliliye Belediyesi parkları ağaçlandırıyor

Haliliye Belediyesi, Karşıyaka, Susuz, Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Devteşti mahallelerinde yapılan yeni parkları ağaçlandırıyor.

Haliliye Belediyesi, ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırma çalışmalarını kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Karşıyaka, Susuz, Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Devteşti mahallelerinde yapılan yeni parklarda ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Parklarda bordür taşından bisiklet yoluna, sulama sisteminden çevre düzenlemesine kadar tüm çalışmaları tamamlayan ekipler, yeşillendirme çerçevesinde başlattıkları ağaçlandırma çalışmalarına da devam ediyor. Yapılan bu çalışmaların tamamlanması ile birlikte ekipler, mevsim koşullarına uygun çim ekimi ve çiçek dikimlerine başlayacak.

Öte yandan parklarda ışıklandırma ve güvenlik kameralarının takılma işlemlerine ise kalan diğer işlemlerin tamamlanmasıyla başlanacağı bildirildi.

Birçok mahallede yapılan yeni parklar vatandaşların beğenisini kazanırken, Susuz Mahalle Muhtarı Ali Demir, Haliliye Belediyesinin mahallelerinde yaptığı yeni parktan dolayı memnun olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür ettiğini ifade etti.


Etiketler: 554 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir