Halaysız düğün başlıyor!

sanliurfa-da-yasaklamalar-virus-halay

Şanlıurfa ve ilçelerinde Koronavirüs’ün hızlı ilerlemesi il yöneticilerini yeni önlemler almaya sevk ediyor.  Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu tedbirlere her gün bir yenisini ekliyor.

Halaysız düğün başlıyor!

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu alınan kararlara göre Düğün, sünnet, mevlit, sıra gecesi gibi etkinliklerin en geç saat 23:00 da sonlandırma zorunluluğu getirildi.

Yukarıda bahsi edilen mekan sahipleri bir çalışanını görevlendirecek ve ilgili kişi misafirlerin tek tek , ‘‘Hayat Eve Sığar’’ uygulaması üzerinden HES kodu sorgulamasını yaparak Riskli kişi gurubuna girmiyorsa içeri alacak, kişi Riskli olarak sistemde yer alıyorsa, görevli emniyete bildirmek zorunda kalacak.

Halaysız düğün başlıyor!

Yeni tedbirler düğünlerin vazgeçilmezi olan halaya yasak getiriyor. Düğün ve benzeri organizasyonlara valilik bir memur görevlendirecek, bu kurallara riayet etmeyenlere memur yasal işlem başlatabilecek.

Şanlıurfa’ya girişlere kısmi kısıtlandı

Korona virüs salgınının tavan yaptığı Şanlıurfa’ya kısmı giriş-çıkış yasağı da getirildi. Yapılan Açıklama da Şanlıurfa’ya giriş ve çıkışlarda yine HES kodu sorgulanacak ve yapılan sorgulamada Covid-19 pozitif olan hastalar Şanlıurfa’ya girişleri veya çıkışlarına izin verilmeyecek.

Yapılan açıklama da, “Özel araçlarla İlimize giriş yapan veya İlimizden çıkış yapan kişilerin İlimiz sınırlarındaki kontrol noktalarında ‘‘Hayat Eve Sığar’’ uygulaması üzerinden, HES kodu sorgulamasının yapılmasına ve yapılan sorgulamada Covid-19 pozitif hasta olup, evde/ikametinde kalmasına karar verildiği tespit edilen kişilerin tespiti halinde ilimize giriş ve ilimizden çıkışlarının yasaklanmasına”denildi.

Kumu kurumlarına kısmı kısıtlama

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerde görevli bir personel marifetiyle “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden vatandaşların HES kodlarının sorgulanması ve uygulamanın onay verdiği kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerine izin verilmesine, uygulamanın riskli gördüğü kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerine yasak getiriliyor.

sanliurfa-da-yasaklamalar-virus-halay
sanliurfa-da-yasaklamalar-virus-halay

Etiketler: 571 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir