Haber Siverek Medya Grubu’ndan örnek davranış

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyet yürüten medya grubu, zor ve kötü şartlarda yaşayan ailelere yardım eli uzatıyor.

Haber Siverek Medya Grubu gerek sosyal medya gerek telefonla kendilerine gelen yardım taleplerini yapılan ön incelemenin ardından karşılamayı sürdürüyor.

İlçe sakinlerinin zor şartlarda yaşam mücadelesi veren ailelere yardım edilmesi yönündeki talepleri yerinde inceleyen medya grubu temsilcileri, belirlediği ihtiyaç sahibi aileler için seferber oluyor.

Dışarıda kalan ailelere hayırseverlerin yardımıyla kiralık ev bulan gönüllüler, gerekli ev malzemelerini de temin ediyor.

Haber Siverek Medya Grubu yönetim kurulu başkanı Mevlüt Bayraktar, gelen tüm taleplere yetişmeye çalıştıklarını söyledi.

Şartları çok kötü olan aileler ile karşılaştıklarını dile getiren Bayraktar, “Genel olarak bize gelen başvurular ailelerden ziyade çevredekilerden oluyor. Geçtiğimiz günlerde bir ailenin inşaat halindeki bir binada kaldığı yönündeki ihbara gittiğimizde durumun aynen bahsedildiği gibi olduğunu gördük. Hemen aile için ev bulduk aynı gün içinde evde kullanılacak malzemeleri de tedarik ederek aileyi yerleştirdik. Bu yönde gelen çok sayıda talebi karşılamaya çalışıyoruz. Bizde imkanlarımız ölçüsünde ve hayırseverlerin yardımlarıyla bunu yapıyoruz. Bunu yaparken elimizden geldiğince aileyi rencide etmeden yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Bayraktar, yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerin kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.


Etiketler: 175 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.