Gözyaşlarına hakim olamadı

Şanlıurfa’da bulunan telefon pasajında, gündüz saatlerinde yaşanan cep telefonu hırsızlığı kameraya yansıdı. İşyerine babasının yerine baktığı sırada telefonu çaldıran çocuk üzüntüden gözyaşlarına boğuldu.

Eyyübiye ilçesi Sarayönü Caddesi üzerinde bulunan telefon pasajında bir hırsız, öğle saatlerinde cep telefonu satışı yapılan bir işyerine girdi. Müşteri gibi içeri giren hırsız, içerideki tezgahtar çocukla sohbet ederek telefon çeşitlerini inceledi.

Küçük çocuğun elindeki telefonla oyun oynamasını fırsat bilen hırsız, 4 bin 200 TL değerindeki telefonu masadan alarak dışarı çıktı. Telefonla konuşuyormuş gibi dışarı çıkan hırsız, daha sonra hızlı adımlarla uzaklaşarak izini kaybettirdi.

Bir süre sonra hırsızın ve telefonun olmadığını fark eden çocuk, dışarı çıkarak hırsızı aradı. Hırsızı bulmayan çocuk durumu babasına bildirdi.

Bir süre hırsızı ve telefonu arayan Yusuf Efe Ağaoğlu, telefonun çalındığını fark ederek, gözyaşlarına boğuldu. İşyeri sahibi Ali Ağaoğlu ve oğlu Yusuf Efe, hırsızın yakalanması için şikayetçi oldu. Bölgede inceleme yapan polis ekipleri, güvenlik kameralarından tespit ettiği hırsızın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

İşyeri sahibi Ali Ağaoğlu ise, “Ben geçen hafta burada değildim. Çocuğu telefon dükkanında bırakmıştım. Sonradan geldiğimde telefonun olmadığını görünce kamera kayıtlarına baktık. Bir şahsın telefonu çaldığını gördük. Telefondan ziyade oğlumun ağlayışını görmem içimi parçaladı. Bu hırsızın bu durumun bedelini ödemesini istiyorum. Yakalanmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.


Etiketler: 46 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.