Gönüllü öğretmenlerden örnek davranış

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir ortaokulda görev yapan okul müdürü ve beraberinde gönüllü 10 öğretmen, okulu baştan aşağı temizleyip yıkayarak çevre düzenlemesi yaptı. Öğretmenlerin öğrencileri için yapmış oldukları örnek davranışı takdirle karşılandı.
Suruç ilçesinde 720 öğrencinin eğitim gördüğü Onbirnisan Ortaokulu Müdürü Deniz DEMİRLİ ve beraberinde okulda görev yapan gönüllü 10 öğretmen, Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) girecek olan öğrencilerin moral ve motivasyonlarını zinde tutmak amacıyla okulu baştan aşağı tertemiz yaptı.
Kimi öğretmen eline fırça aldı, kimi hortumu, kimisi de eline bez alarak kapı ve duvarların tozunu aldı. Bazı öğretmenler de bahçenin çimlerini biçerek güzel bir görünüme kavuşturdu.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından öğrencilerini özleyen öğretmenler, öğrencilerin okulda olumsuz bir durumdan etkilenmemeleri için her fedakarlığı düşündü.

 

Okul Müdürü Deniz Demirli yaptığı açıklamada, “Uzun bir aradan sonra öğrencilerimize kavuştuk. Çok mutlu ve sevinçliyiz. Öğrencilerimiz bugün girmiş oldukları LGS sınavı öncesinde ve daha sonraki günler için okulumuzu onlar için hazırladık. Öğrencilerimizin okuldaki cıvıl cıvıl sesleri, koşmaları ve atlayıp zıplamaları olmadan kaynaşamıyoruz. Biz onları, onlar da bizleri çok özlemişti ama sonunda kavuştuk. Onlar okulda daha temiz bir ortamda eğitim görsünler diye ve güzel bir bahçede koşup oynasınlar diye her düzenlemeyi yaparak tüm hazırlıklarımızı tamamladık.” dedi.


Etiketler: 416 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.