Göbeklitepe temalı robot yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Vakfı (TEKNOFEST) ve Türk İşbirliği Koordinasyonu Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğinde her yıl farklı bir şehirde düzenlenen MEB Robot Yarışması’nın 14’üncüsü, geçtiğimiz yıl ilimizde planlanmış ancak COVID-19 salgını önlemleri yüzünden ertelenmişti.

14. Ulusal MEB Robot Yarışması’nın yeni tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yarışma 14-18 Haziran tarihleri arasında 11 Nisan Spor Salonu yerleşkesinde Covid-19 önlemleri çerçevesinde seyircisiz olarak gerçekleştirilecek.

UNESCO dünya miras listesinde yer alan 12 bin yıllık geçmişiyle “Tarihin sıfır noktası” olarak adlandırılan ‘Göbeklitepe’, yarışmanın teması olarak belirlendi. Slogan ise “Ahican Tarihin Sıfır Noktasında” olarak açıklandı.

Yarışmaya ortaokul ve dengi okullar, liseler ve üniversite öğrencileri başvurabilecek.

Yarışmalara ait uygulama ve kategori kılavuzları üzerindeki  son güncellemeler, COVID-19 önlemleri, Yarışma Takvimi ve gerekli dokümanları robot.meb.gov.tr adresinde yayınlandı.


Etiketler: 702 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir