Gaziler günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü, Akçakale İlçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e gazi unvanı ve mareşal rütbesi verilmesinin 99’uncu yıl dönümü ve ‘Gaziler Günü’ kutlamaları Öncül Mahallesindeki Şehitlerimizin Mezarları başında düzenlenen törenle başladı.

 

Törene, Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar, 3. Hudut Alay Komutanı Albay Alpay Gültekin, Akçakale Cumhuriyet Başsavcısı Erhan Kilik, Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Yücel, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Astsubay Mehmet Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gerçek, İlçe Müftüsü Selahattin Özçelik, SHM Müdürü Mahmut Işık, Vakıf Müdür V. Hasan Öztürk ve Türkiye Muharip Gaziler ve Harp Malulleri Akçakale İlçe Temsilcisi İsmail Menteş ve gaziler katıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle katılımın sınırlı tutulduğu tören, sosyal mesafe ve maske kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. Tören Şehitlerimizin mezarlarının ziyaret edilmesi, Kur’an-ı Kerim okunması ve duaların edilmesinin ardından, Akçakale Hükümet Konağı Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Akçakale Hükümet Konağı’nda düzenlenen törenin ardından Akçakale Kaymakamı  Oltan Bayraktar ve beraberindeki heyet Şehit J. Asb. Halil Kanat’ın ailesini ziyaret ettiler.


Etiketler: 390 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir