Firari mahkum karısını öldürdü!

Firari mahkum karısını öldürdü!

Diyarbakır’da cezaevinden kaçan Veysi Yoldaş isimli şahıs eşini Remziye Yoldaş’ı Sokak ortasında pompalı tüfekle vurarak katletti.

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde akşam saatlerinde Remziye Yoldaş isimli bir çocuk annesi kadın kocası tarafından sokak ortasında pompalı tüfekle öldürüldü.

Hırsızlık suçundan dolayı 9 yıl kapalı ceza evinde hapsi yatan Veysi Yoldaş, sevk edildiği Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda firar etti. Eşi Remziye Yoldaş’ın baba evinde kaldığını tespit eden firari mahkum kayın babasının evinin önünde beklemeye başladı. Bir zaman sonra Remziye Yoldaş’ın babasına ve kardeşine yemek götürmek için dışarı çıktığı sırada karşılaştıkları ve bir süre tartıştıktan sonra, katil kocanın beraberliğinde kendisiyle getirdiği pompalı tüfek ile karısını kızının gözleri önünde öldürdü.

 

Hastanede yaşamını yitirdi

Remziye Yoldaş yere yığıldıktan sonra katil koca olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine gelen ambulans ile Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Acil serviste tedaviye alınan Remziye, kurtarılamadı.

Katil kocanın yakalanması için Diyarbakır emniyeti seferber olurken, Remziye Yoldaş’ın naaşı ailesine teslim edilmek üzere hastane morguna konuldu.

Git cezanı yat

BBC Türkçe’ye konuşan Remziye’nin amcası Veysi Tura, katilin uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından hapse girdiği, açık cezaevindeyken bir süre önce firar ettiği, Remziye’nin de buna karşı çıktığı ve teslim olmasını istediğini söyledi.

BBC, Cenaze test kiti için sabaha bekletildi

İngiliz yayın kuruluşu BBC paylaştığı haberde, Remziye Yoldaş’ın cenazesi Dicle Üniversitesi Hastanesinde otopsi için bekletildiği,  Otopsi için savcılığın Covid testi yapılmasını istediği ve  test kiti kalmadığı için işlemin sabaha kaldığı yazdı.

Ceren Özdemir’i hatırlattı

Dün akşam ki olay geçen yıl Aralık ayında Ordulu balerin Ceren Özdemir’i hatırlatı.  Henüz 20 yaşındayken, sabıkalı bir cezaevi firarisi tarafından katledilmişti.

Olayla ilgili soruşturma açıldı.


Etiketler: 832 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir