Eyyübiye kapalı semt pazarına kavuşuyor

eyyubiye-belediyesi-kapali-semt-pazari

Eyyübiye Belediyesi tarafınan yapımına hızlı bir şekilde devam edilen ve açılış için sona gelinen modern, kapalı semt pazarında son hazırlıkların yapıldığı öğrenildi.

İlçenin önemli ihtiyaçlarından biri olan kapalı semt pazarı için uzun zamandır hummalı bir şekilde çalışan Eyyübiye Belediyesinin semt pazarı için sona gelindiği öğrenilirken, Semt pazarı kısa bir süre içerisinde açılışı yapılarak halkın hizmetine verilecek.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatlarıyla yapımına hızlı bir şekilde devam edilen Kapalı Semt pazarı, Harran Kapı bölgesinde 1600 metre karelik alanı kapsayacak şekilde tasarlandı. İlçe sakinlerinin önemli taleplerinden biri olan Kapalı Semt Pazarı için düğmeye basan ve temel atma töreni gerçekleştirmeden yapımına başlanılan alanda son çalışmalar yapılıyor.

Harran Kapı bölgesinde 3 mahallenin semt pazarını ihtiyacını giderecek şekilde tasarlanan proje ile bölgenin önemli bir eksikliği giderilmiş olacak.

Bölgenin mimari yapısı da dikkate alınarak tasarlanan kapalı semt pazarı, ihtiyaç olan pazar alanına uygun olarak tasarlanıp, tek seferde 160 Pazar tezgahını içinde barındıracak şekilde dizayn edildi. Modern yapı malzemelerinin kullanıldığı kapalı semt pazarında Asma-Germe Membran işlemini yapan ekiplerin çalışması kısa sürede tamamlanıp, semt pazarı açılışa hazır hale getirilecek.


Etiketler: 452 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir