Evde bakım ödemeleri bayram öncesi yapılacak

Evde bakım ödemeleri bayram öncesi yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, evde bakım ödemeleri ile yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını belirti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamasında, yaşlı ve engelli aylıklarının peşin olarak her ayın 5’i ila 9’u arasında ödendiğini bu yıl Kurban Bayramı’nın 31 Temmuz-3 Ağustos’a denk gelmesi sebebi ile evde bakım ödemeleri ile yaşlı ve engelli aylıklarının ödeme tarihlerini öne çektiklerini açıkladı.

Bakan Selçuk, “Bu yıl mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle ağustos ayı ödemelerini öne çektik. Herkes için tek bir günde, 29 Temmuz’da ödemeleri yapacağız.”  ifadelerine yer verdi.

 Evde bakım ödemelerinden 1,4 milyon kişi faydalanacak

29 Temmuz tarihinde evde bakım ödemelerinin yapılacağını açıklayan Selçuk, ağustos ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 768 bin yaşlı, 636 bin engelli olmak üzere toplam 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağı bilgisine yer verdi.

Evde bakım hizmeti ödemelerinden 535 bin engelli vatandaşın faydalanacağını belirten Selçuk, toplamda 827 milyon lira ödeme yapılacağını belirti.

Yaklaşan mübarek kurban bayramını tebrik eden Bakan Selçuk, ödemelerin hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Evde bakım ödeneğini E-devlet sitesinden sorgulayabilirsiniz. Daha önce PTT den aldığınız e-Devlet şifrenizle giriş yapın ve  arama satırına “Evde bakım ödeneği” şeklinde arama yapın.

 

#evdebakim
#youtube


Etiketler: 432 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir