Esnafa 750 lira kira yardımı yapılacak

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kimi açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan konu başlıkları şu şekilde:

Yıl sonuna kadar yüzde yirmiden yüzde ona indirdiğimiz gaymenkul kiralarındaki stopaj oranını 1 Haziran’a kadar erteliyoruz. Benzer şekilde yüzde on sekizden yüzde sekize indirdiğimiz iş yeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranını da 1 Haziran’a kadar yüz de sekiz olarak uygulamaya devam edeceğiz. Birçok sektörde yaptığımız KDV indiriminde de 1 Haziran’a kadar uzatmaya gitti.

Esnafımıza kira ve gelir kaybı desteği için hazırlıklara başladık.

Hibe şeklinde vereceğimiz doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır. 3 ay süreyle ayda bin lira destek ödemesi yapacağız.

İş yeri kira olan esnafımıza büyükşehirlerde aylık 750 lira diğer şehirlerde ise 500 tl kira yardımı yapacağız. Önümüzdeki üç ay boyunca esnafımıza toplamda beş milyar tl bir hibe desteği vermeye planlıyoruz.


Etiketler: 320 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir