” Emniyet ve Suruç Halkı El Ele”

” Emniyet ve Suruç Halkı El Ele” Urfa Haber

Son zamanlarda sıklıkla ülke gündemini meşgul eden ve binlerce genci ailesinden ayıran konu yine uyuşturucu ve tacirleri.
Suruç ilçesinde bu konuya duyarsız kalmayan Suruç Emniyet Müdürü “Gökhan BALABAN” Farkındalık oluşturarak bizzat polis memurlarımızın vatandaşlarımızla buluşup hem konu hakkında bilgilendirme yapıp hem de vatandaşlara hazırlanan broşürler dağıttı.

Sıcak sohbetleri ve yakından bilgi vermelerine tanık olan Ahmet ÖZBERK vatandaşımız, Kaymakamımız Kenan Aktaş ve sn. Suruç Emniyet Müdürümüzün bu uygulaması çok yerinde ve çok memnun olduğunu belirti. Emniyet müdürüne ve bu projeye destek veren emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.
Öte yandan vatandaşların da bu konunun hassas olduğunu, gündeme gelmesi, devletimizin bu sorunu yakından takip etmesi taktir edici.

“Suruç’ta, tüm Türkiye’de olduğu gibi gerekli tedbirleri Alan Emniyet
Müdürlüğünün, bu konuda hassas olduğunu, uyuşturucu tacirlerine geçit verilmeyeceğini belirti.
Özelikle gençlerin uyuşturucu kullanmamaları ve bu tuzaklara gelmemeleri, hem ruhsal açıdan, hem de maddi ve manevi kayıpların çok ağır olacağını belirti.”
Suruç olarak yine gerekli mercilerin yanında en büyük işin yine ailelere ve gençlere düştüğünü
unutmamak gerekir. Gençlerin sorunlarını dışarıda değil ,aileleriyle paylaşmaları gerek, ailelerin de gençleri dinlemesi birlikte çözüm bulmaları lazım. Gerek duyulduğunda devlet kurumlarından yardım istenebilir. Temiz bir gençlik için Suruç gazetesi olarak sloganımız:” Suruç gençlerine gençler Suruç’una sahip çıkıyor ”

Şanlıurfa web tasarım

Etiket: , , 38 okunma
Tarih: 17 Şubat 2021 Google News
Yazar: ” Emniyet ve Suruç Halkı El Ele” Yazarın resmi Haber UrfaYaşam