Emekliler dert yanıyor

Memur sene bağlı Emekli Memur-Sen sendikası şanlıurfa Şubesi Emeklilerin sorunları ile ilgili il Memur sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Emekli Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet İmre ve yönetim kurulu üyeleri toplanarak Emeklilerin sorunlarını gündeme aldılar.

Konu ile ilgili Sendikanın basın sözcüsü Mehmet CENGİZ, şu görüşlere yer verdi. Memur Sen Türkiyede En büyük memur sendikasıdır. Görevde olan memurlara çok kazanımları vardır. Sendika meşru zeminde hak arama sanatıdır. Memur-Sen’e bağlı Emekli Memur-Sen sendikası bunlardan biridir. Emekli memur, işçi, Bağkur’lu kesimler Devlete emek vererek, veya para yatırarak emekli olmuşlardır Ekonomik bunalımlardan en çok etkilenen bu kesimdir.

Çünkü sabit gelirlidir. Verilen zamlar emekli kesimini doyurmuyor Emekli zekat, fitre alacak duruma gelmiştir. Dövizin, Altının yükselmesi ile bu yükseliş tüm tüketim maddelerine zam olarak yansıması kaçınılmazdır. Iktidardan Yıl başından itibaren, Emekliye seyyanen zam verilmesi içten arzumuzdur. Bir pasta bölüşülüyorsa herkese eşit oranda veril melidir.

Emekli sandığı Emeklisi memur Asgari ücretlinin altında maaş alıyor Intibakta genel idare sınıfından emekli olan bir memur bir yeşil pasaporta bile hasrettir. Nedir?kadrosu beştir ondan üniversite bitirse bile üçten aşağı inemiyor.Bu ayrımcılığa son verilmelidir. Emeklilere bircağrımızdır ağlamayana mama yok, hak elde etmek istiyorsanız Emekli Memur-Sen sendikasına üye olun. Çekincelerden kurtulun…

Mehmet İmre
Emekli Memur-Sen İl Bşk.


Etiketler: 12 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir