DSÖ; Ülkeler ateşle oynuyor

Koronavirüs salgını can almaya devam ederken, Virüse yakalanan sayısı da artıyor. Son verilere göre dünya çağında 55 milyondan fazla kişi koronavirüs’e yakalandı.

Virüs dünya çapında 1,3 milyon insanın ölümüne neden olurken Dünya Sağlık Örgütü Genel Sekreteri Tedros Adhanım Ghebreyesus bir konferansta tedbir almayan ülkelerin ateşle oynadığını belirtti.

Aşı ile ilgili haberlerin geldiğini ve bunun umut verici olduğunu açıklayan Genel Sekreteri Tedros Adhanım Ghebreyesus, bu durumun rehavete neden olmaması gerektiğini ve aşının tam olarak ne zaman hazır olacağını bilinmediği ve aşının kitlelere yayılmasının zaman alacağını belirti.

Genel Sekreteri Tedros Adhanım Ghebreyesus bir kişi ile temasından sonra yaptığı teste koronavirüse yakalandığı öğrendiğini ve bu nedenle kendisinin de iki haftalık karantinada olduğunu belirti. Karantinadan dolayı sanal ortamda konferans veren Genel Sekreter, Rehavete kapılıp tedbir almayan ülkelerin resmen ateşle oynadığını belirti.

Özellikle Avrupa ve Amerika kıtasında sağlık çalışanları üzerinde ve sağlık sistemi üzerinde çok büyük baskı olduğunu söyleyen Ghebreyesus, “Ekonomiyi canlandırmanın en hızlı yolu virüsü yenmektir” dedi.

 

 


Etiketler: 340 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir