DEVA Partisi, Halfeti 1. Olağan İlçe Kongresi yaptı.

halfeti- deva partisi- ahmet tüysüz

Şanlıurfa’da ise bir taraftan ilçe teşkilatları oluşturulurken, diğer taraftan ise kongre süreci devam eden DEVA Partisi, başladı. Fırat’ın incisi, turizm ilçesi Halfeti 1. Olağan İlçe Kongresi yaptı.

Halfeti ilçesinde özel bir mekanda gerçekleştirilen Halfeti 1. Olağan İlçe kongresine; Deva Partisi İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, İl Kurucu Heyet Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Akçakale İlçe Başkanı Av. Fatih Ayhan, Ceylanpınar İlçe Başkanı Adnan Tanış, Harran İlçe Başkanı Mehmet Reşat Özyavuz, Karaköprü İlçe Başkanı Av. Sabri Yetim ve parti üyeleri katıldı.

Yeni tip Koronavirüs nedeniyle sınırlı sayıda davetli ile yapılan kongre ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın parti programına ve Türkiye hayaline değindiği kongreye özel gönderilen mesajı okundu.

 Halfeti İlçe Başkanı Hasari Baysöz’ün yaptığı kongrede Başkan Baysöz şunları ifade etti:

Memleketimizin geleceği, huzuru ve barışı için siyasi görüş farklılığı gözetmeksizin her kim bu yolda bir adım atmış ise kendilerine teşekkür ediyorum. Bu çerçeve de memleketimizi daha iyi bir seviyeye getirmek için durmadan, hiç yorulmadan çalışacağımızı belirtmek isterim. Partimizin değerli mensupları ile bütün ile ve ilçelerde bulunan, bu yolda ipi göğüslemiş değerli parti üyelerimiz ile birlikte Türkiye’ye yeni bir vizyon ve misyon kazandırarak hep birlikte el ele, omuz omuza verip Türkiye’yi daha refah bir seviyeye getireceğiz inşallah. Herkes bundan emin olsun şahsım ve yol arkadaşlarım demokrasi için çalışacağız. Değişen dünya düzeni ve bununla birlikte değişen dünya ekonomik seviyesi, hayat şartlarımızı oldukça etkilemektedir. Hep birlikte bütün zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Partimizin ve kongremizin memleketimiz ve halkımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ardından sırası ile diğer ilçe başkanları mikrofona gelerek davetlilere birer konuşma yaptı.Son olarak kürsüye Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz gelerek; “Sesim iyi olsaydı ve bilsem ki Sezai Karakoç o şiir öyle mi okunur diye bana kızmayacak size bugün bir şiirle seslenmek isterdim. Ama biliyorum ki kızacak” diyerek davetlileri güldürdü. Başkan Tüysüz sözlerine şöyle devam etti: “Mona Roza, siyah güller, ak güller Geyvenin gülleri ve beyaz yatak Kanadı kırık kuş merhamet ister Ah, senin yüzünden kana batacak ile başlayan ve ‘Yağmurlardan sonra büyürmüş başak Meyveler sabırla olgunlaşırmış’ diye devam eden içinde siyah güllerin geçtiği Mona Roza ile…Ama okumayacağım çünkü herkes ehil olduğu işi yapsın diyoruz.

Bugün en şirin ilçemiz herkesin emekli olursam suyun kenarında bir küçük evim olsa orada yaşarım hayalini kurduğu Halfeti’deyiz. Kongremizin hayırlı olmasını ve seçilecek yol arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Halfeti, sahibi olsa sadece ülkemizin değil belki de dünyanın sayılı turizm potansiyeline sahip bir kent. Ama Halfeti’nin bilinirliği nasıl ortaya çıkıyor? Sadece Halfetililer sayesinde. Avrupa’nın birçok ülkesine işçi olarak giden Halfetililer bu şehri bir turizm elçisi gibi tanıtıyor. Yani Halfetili Halfeti’yi tanıtıyor, sahip çıkıyor. Bundan sonra inşallah Halfetili burada Deva’ya da sahip çıkacak ve Deva ile hak ettiği yere gelecektir. dedi.

Divan başkanlığını Yusuf Erdoğan’ın yaptığı ve 12 delegenin oy kullandığı seçimde 12 geçerli oy sayıldı. Oyların tamamını alan Hasari Baysöz ise resmi olarak Deva Partisi Halfeti İlçe Başkanı seçildi.


Etiketler: 551 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir