Deva Partisi, “Basın özgürlüğüne daha çok ihtiyaç duyuyoruz”

ahmet-tuysuz-basin-bayrami.

Demokrasi ve Atılım (Deva) Partisi Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz ; Gazeteciliğin toplumdaki en ulvi görevlerden biri olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Kamuoyu, basınımız vasıtasıyla doğru ve tarafsız haberciliği en hızlı şekilde öğrenir. Geçmişten bu güne birçok zorluk yaşamış; bazen sahada, bazen de elinde kalemi ile her türlü zorluğun üstesinden gelmeye çalışmış tüm gazeteci-basın mensubu arkadaşlarımızın bu özel ve anlamlı günlerini kutluyor, Deva Partisi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı vurgulamak istiyorum” dedi.

Av. Tüysüz;  Günümüzde basın özgürlüğü başta olmak üzere her alanda özgürlüğe ve demokrasiye daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirterekİ; “Basın mensubu olarak görevlerini ifa etmeye çalışan yerel ve ulusal basınımız, dördüncü kuvvet olarak ülkemizde her zaman yerini koruyacaktır. 24 Temmuz 1908’de basındaki sansürün kaldırılmasına yönelik alınan önemli karar ile o tarihten bu yana bu önemli ve anlamlı gün ’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlanmaktadır.

 Basınımızın hak ettiği; daha özgür, daha refah ve daha güzel zamanlara temennisi ile başta Şanlıurfa’mızda görev yapan Gazeteci ve Basın mensupları olmak üzere alandaki tüm çalışanların “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, görevlerinde başarılar ve kolaylıklar dilerim” dedi.


Etiketler: 446 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir