Çocuklarının gözü önünde bayıltana kadar engelli eşini dövdü

Çocuklarının gözü önünde bayıltana kadar engelli eşini dövdü

Bingöl Karlıova ilçesinden gelen bir görüntü insanın kanını donduran cinsten. Çocuklarının gözü önünde görme engelli eşini bayıltana kadar döven baba olanlara tepki gösteren çocuklarını da dövdü.

Şiddetin sınır tanımadığı evde olanları cep telefonu ile kayıt altına alan çocuklar görüntüleri Bingöl Sür manşet gazetesine ulaştırması ile olay açığa çıktı. Bingöl Sür manşet gazetesinin duyarlı emekçileri tarafından Karlıova İlçe Jandarma ekiplerine haber vermesi ile cani baba göz altına alındı.

Bayramın 1. günü çocuklarının gözleri önünde görme engelli eşine şiddet uygulayan baba Jandarma ekiplerince göz altına alındı. Evden uzaklaştırma cezası alan cani koca hakkında ayrıca soruşturma açıldı.

Bakan Selçuk, “Bakanlık olarak dava sürecini de yakından takip edeceğiz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk twitter hesabında yaptığı açıklamada olayı kınayarak destek mesajı verdi. 
Bakan Selçuk, “Bingöl’de engelli kardeşimizin şiddete maruz kaldığı görüntüler hepimizi derinden yaraladı. Engelli annemiz ve çocuklarının kendilerine uygun sosyal hizmet modellerinden yararlanmaları için çalışma başlattık. Bakanlık olarak dava sürecini de yakından takip edeceğiz” dedi.


Etiketler: 568 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir