Çocukları sevindiren güzel insanlara dair bir haber.

Çocukları sevindiren güzel insanlara dair bir haber. Urfa Haber

Yaklaşan kurban bayramı öncesi Siverek Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerden 650 çocuğu giydirerek çocukların yüzünü güldürdü.

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğünün belirlediği Siverekli yetim ve öksüz yaklaşık 650 çocuğa ayakkabı ve giysi hediye etti.

Devam eden korona virüs salgını nedeniyle belirlenen program kapsamında farklı tarihlerde davet edilen aileler, beğendikleri elbiseleri seçerken yaşları 0-15 yaş arasında değişen çocukların kıyafet seçme sevinci yüzlerine yansıdı.

Aileler ile ayrı ayrı ilgilenen müdürlük personeli, güler yüzlü tavırlarıyla çocukların yüreklerine dokundu.

Bayram öncesi yapılan yardım nedeniyle Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’a teşekkür eden 14 yaşındaki Ali B. sevincini dile getirdi.

Başkan Şeyhmus Aydın’ın talimatıyla çalışma başlattıklarını belirten müdürlük personeli Betül Orhan, “Beyaz Masa birimi olarak çoğunluğu yetim ve öksüz çocuklardan oluşan yaklaşık 650 aileye bayram öncesi elbise ve ayakkabı yardımında bulunduk. Siverek Belediyesi olarak bayram vesilesiyle onların mutluluğuna dokunarak böylesi güzel bir yardımda bulunuyoruz. Onların mutlulukları, gözlerindeki parıltı bizleri de mutlu ediyor.” dedi.

Siverek Haber

Şanlıurfa web tasarım

Etiket: , , , , , , 148 okunma
Tarih: 24 Temmuz 2020 Google News
Yazar: Çocukları sevindiren güzel insanlara dair bir haber. Yazarın resmi Haber Merkezi