Çiftçi: Özşavlı yeni bir faciaya imza atmıştır

Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi, geçtiğimiz gün kendisini savunmak için medyayı suçlayan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’ya tepki gösterdi.
Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özşavlı ile muhtarlar arasında ” sen kimsin lan ” tartışması sürüyor. Kendisini arayan bir muhtara ‘lan’ dediği iddia edilen Özşavlı konu ile ilgili olarak dün bir açıklama yaptı. Açıklamasında muhtarla arasında iddia edildiği gibi bir konuşma yaşanmadığını söyleyen vekil Şavlı, konunun medya tarafından abartıldığını ifade etti.
GYC’den cevap gecikmedi
Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi,medyayı suçlayıcı ifadeler kullanan milletvekili Özşavlı’ya tepki gösterdi.
Çiftçi yaptığı açıklamada şunları ifade etti: Bir muhtarla arasında üsluptan kaynaklı tartışma çıkan vekilin açıklaması yeni bir üslup faciasıdır. Vekil ve muhtarın ne konuştuğu belirsiz ama, vekilin dün yaptığı açıklama muhtarı haklı çıkaracak tarzdadır. Medyanın işi olanı halka aktarmaktır. Eğer ortada bir polemik varsa medya elbette ki bu defalarca gündeme getirebilir. Bu gündeme getirme hiçbir basın kuruluşunu, bir siyasi parti ve kuruma yandaş yapmaz. Bu suçlayıcı tarzda açıklama yapan vekil basın emekçilerinden derhal özür dilemelidir.


Etiketler: 39 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.