CHP’li Vekillerden Suruçlu köylülere destek

elektrik duasi chp vekiller.jpg

Suruç ilçesin bağlı yaklaşık 30 köyde elektriklerin kesilmesine tepki veren ve sorunlarını “Elektrik duası” videosu ile dile getiren köylülere DEDAŞ tarafından suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildikten sonra tepkiler gelmeye devam ediyor.

 

Yerel ve ulusal medyadan sonra uluslararası haber ajansların da abonelerin servis ettiği ilgili video nedeni ile DEDAŞ’ın “halkı DEDAŞ’a karşı kin ve düşmanlığa kışkırtma” iddiası ile suç duyurusunda bulunması ile CHP milletvekili Aziz Aydınlık ve Mahmut Tanal’dan DEDAŞ’a sert tepkiler geldi.

 

Twittter hesabında konu ile ilgili paylaşımda bulunan CHP Milletvekili Aziz Aydınlık, “Halkı kin ve düşmanlığa kim sevk ediyor?” sorusunun sorduğu twit dizisinde “Demokratik bir şekilde, hiçbir kimseye zarar vermeden, en doğal hakları olarak elektrik kesintilerini protesto eden Suruç’a bağlı Aşağıkarıncalı mahalle sakinleri mi?” diye sordu.

 

Sözcü’ye konuşan CHP Milletvekili Mahmut Tanal ise, “Bu vatandaşlarımızla ilgili Cumhuriyet Savcılığının takipsizlik kararı vermesini bekliyorum. Ama siyasi nedenlerle eğer böyle bir dava açılırsa ben avukatlık cübbemi giyerek bu vatandaşlarımız için duruşmalarda bedelsiz olarak ve kamu hizmeti için avukatlıklarını yapacağım.” dedi.


Etiketler: 441 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir