Cevheri: Bir çözüm süreci neden olmasın?

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, yeni bir çözüm sürecinin olabileceğini söyledi.

Cevheri, partisinin anayasa değişikliği konusunda HDP’yi ziyaret etmesinin ardından “HDP legal bir parti, onların desteğine ihtiyacımız var” açıklaması yaptı.

Medyascope’a konuşan Cevheri, bu açıklamasına yönelik çok olumlu tepkiler geldiğini söyledi.

Cevheri, ziyareti, “Yeni bir çözüm süreci mi başlıyor?” şeklinde değerlendirenler olduğuna dair soru üzerine şunları söyledi:

Şimdi tabii, neden olmasın? Uzatılan bu eli HDP değerlendirirse, bu anayasa çalışmasına müspet manada destek verirse… HDP’nin sorunu, Türkiye partisi olup olmaması. Biz arzu ediyoruz ki; HDP, Türkiye partisi olsun, terör ile arasına bir mesafe koysun. Bizim AK Parti olarak bir duruşumuz ve çizgimiz vardır. Dolayısıyla ülkenin birliği bütünlüğü noktasında, gönderde Türk bayrağının dalgalanması noktasında hassasiyetimiz var. Bu, bizim kırmızı çizgimiz ve hiçbir zaman taviz vermeyiz. Dolayısıyla ben düşünce olarak AK Parti’de siyaset yapan ve şeref ile bu görevi yürüten bir insanım. Irki manada siyaset yapan partilerle benim uzaktan yakından bir ilgim yoktur. Onu da özellikle belirteyim. Dolayısıyla inanç, düşünce ve fikir olarak benim düşüncelerimi ve fikirlerimi savunan bir parti olduğu için ben AK Parti’deyim.

Kaynak: Medyascope


Etiketler: 76 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir