Cami cemaatine uygulamalı ilk yardım eğitimi

Siverek’te Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje çerçevesinde ilk yardım ekibi tarafından cami cemaatine uygulamalı eğitim verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, iş yeri sağlığı ve çalışmaları çerçevesinde başlatılan ilk yardım eğitimleri devam ediyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan ilk yardım ekiplerine bağlı öğretmenler, ilçeye bağlı kırsal Böğürtlen Mahallesi’nde Cuma namazı öncesi cami cemaatine ilk yardım eğitimi verdi.

Eğitim çerçevesinde yılan sokmaları, kaza anlarında yaralıya müdahale şekli, boğulma vakalarında yapılacak ilk yardım hareketleri gibi vatandaşların günlük hayatta karşılaşabilecekleri olaylarda müdahale şekli ve metotları uygulamalı şekilde anlatıldı.

Yapılan çalışma ile ilgili açıklamada bulunan ilk yardım ekibi öğretmenlerinden Şaban Bozkurt, “Cuma günü olması münasebetiyle köydeki herkese ulaşmak maksadıyla cami cemaatine ilk yardım eğitimi verdik. Camide bu eğitim daha verimli oldu, herkese ulaşma şansımız oldu. ilk yardım bilgileri hayatidir ve çok önemlidir” dedi.

Cami cemaatinden Adem Can, eğitimin çok yararlı olduğunu söyleyerek, “Bilmediğimiz şeyleri öğrendik ve çok güzel oldu. Bu eğitimi yapanlardan Allah razı olsun. Bu gibi şeyleri herkes iyi bilmiyor ama bu sayede öğrenmiş oldular” diye konuştu


Etiketler: 136 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir