Büyükşehir’e 10 yeni hafriyat aracı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi satın aldığı 10 adet hafriyat ve asfalt döküm aracını tanıttı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi satın aldığı 10 adet hafriyat ve asfalt döküm aracını tanıttı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, düzenlenen araç tanıtım töreninde, “Pandemi dönemi olmasına rağmen şehrimiz için yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Beyazgül, “Büyükşehir Belediyesi olarak, Fen İşleri Daire Başkanlığına bugün 10 adet kırkayak olarak tabir edilen hafriyat ve asfalt döküm aracı aldık. Fen İşleri Daire Başkanlığımızla, teknik ekiple oturup görüştüğümüzde yıllık olarak bunlara ödenen kira bedelini 5 Milyon olduğunu ifade edildi ki, biz bir yılda nerdeyse bu araçlarımızın kira bedelini karşılığı amorti edeceğiz.

Daha önce 7 Milyon TL’ye asfalt plenti almıştık. Aslaft Plentinde de kazancımız aynı şekilde olacak. Bir yılda aynı şekilde asfalt plentimizin parasını çıkaracağız. 226 Binek araç almıştık, 226 binek aracımız şuanda ödenen taksitler kira karşılığı bile değil yüzde elli oranında kara geçmiş bulunmaktayız. Pandemi dönemi olmasına rağmen yatırımlarımızı sürdürmekteyiz, alımlarımızı sürdürmekteyiz, yol yapımları sürdürmekteyiz şehrimiz için yapılması gereken her şeyi devam ettirmekteyiz. Bu şekilde tasarruflarımızı sağlıyoruz.

Bunlar kiraya ödenecek paralar veya asfalt plenti için asfalta ödenecek paralar belediyemizin kasasında kalmakta ve yeni yatırımlar için elimizde kaynak oluşturmaktayız. Aldığımız sıfır araçlar Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.


Etiketler: 437 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir