Büyükşehir sayesinde su sorunları çözüldü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Siverek ilçesinin 20 kırsal mahallesinde yaşanan içme suyu sorununu gidermek için başlatılan ‘Gedik İçme Suyu Gurubu’ projesi sayesinde suya kavuşuldu.

 

SU SORUNU TARİHE GÖMÜLDÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları ile Şanlıurfa’nın genelinde alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren ve şehrin gelişiminde alt yapının önemli olduğu bilincinde olan ve sürekli sahada hizmetlerini uygulayan ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Siverek ilçesinde yıllardır yaşanan içme suyu sorununa kalıcı çözümler üretmek için “Gedik içme suyu gurubu projesi”ni hayata sundu.

Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün özverili çalışmaları ile 110 bin 223 km’lik hat döşeme faaliyetlerinin yanı sıra birçok terfi istasyonları ve depolar yapılarak proje tamamlandı. Kırsal mahallelere içme suyu sağlamak için 15 Milyon TL’lik yatırım bedelle başlayan ve 20 Milyon TL ile tamamlanan proje için yaklaşık 110 bin 223 km’lik hat döşemesi yapılarak sahada birçok iş makinaları ve personellerle aralıksız süren çalışmaların ardından uzun yıllardır susuzluk çeken vatandaşlar içme suyuna kavuştu.

KIRSAL MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Projenin bitmesi ile sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştukları için mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesine ve ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne hizmetlerinden ötürü teşekkür ettiler.


Etiketler: 476 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir