BOMBALI SALDIRI !

İstanbul’da İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 2’si ağır 81 kişi yaralandı.

Saldırıya ilişkin başlatılan soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı 8 savcı ve 2 başsavcıvekili yürütüyor.

Bombayı bırakan teröristin de aralarında olduğu 46 kişi gözaltına alındı.

1200 KAMERA GÖRÜNTÜSÜ İNCELENDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre saldırıdan sonra 1200 kamera görüntüsü incelendi. Tespit edilen şüpheli kadının taksi ile Esenler’e gittiği belirlendi.

21 ADRESE BASKIN

Yapılan fiziki ve teknik çalışmada zanlının irtibatının olduğu tespit edilen 21 adrese operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 46 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

GECE YARISI OPERASYON DÜZENLENDİ

Sorguda bombayı koyan zanlının Küçükçekmece ilçesinde bir adrese gittiği tespit edildi. Belirlenen adrese saat 02.50’de operasyon düzenlendi. Operasyonda olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashir gözaltına alındı.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashir

İSTİHBARAT ELEMANI

Terörist sorgusunda PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden eylem yapmak için kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaptığını itiraf etti.

TALİMAT KOBANİ’DEN

Terörist ayrıca PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden İstanbul’da eylem talimatı alarak saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

PATLAYICININ TÜRÜ TESPİT EDİLDİ

Öte yandan saldırıda kullanılan patlayıcının türü de belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kriminal Daire Başkanlığı, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Olay yerinden, teröristin olay yerine gelirken kullandığı araçtan ve şehit olan vatandaşlarımızın üzerinden elde edilen bulguların Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı İstanbul Bölge Laboratuvarımızda gerçekleştirilen kimyasal incelemesinde, saldırıda kullanılan patlayıcının yüksek güçlü patlayıcılardan olan TNT olduğu tespit edilmiştir” denildi.

Kaynak: NTV


Etiketler: 74 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir