Binali Yıldırım Fıstık Hasadına Katıldı

binali_yildirim_urfa-fıstık hasadı
Karaköprü İlçe Belediyesinin davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen Türkiye Cumhuriyetinin son Başbakanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım, Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Akay, Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metni Baydilli ve partililer tarafından havaalanında karşılandı.
Karşılamanın ardından Karaköprü ilçesine bağlı Külaflı kırsal mahallesindeki fıstık hasadı törenine katılan Binali Yıldırım, fıstığın bölge için önemli bir ekonomik kaynak olduğuna ve Türkiye fıstık üretiminin yarısının Şanlıurfa’da yapıldığına dikkat çekti.
Yıldırım, “Şanlıurfa fıstığının hasadını birazdan başlatacağız. Aldığımız bilgilere göre bu yıl hasılat oldukça iyi. Esasında bilmiyordum, neredeyse üretimin yarısı tek başına Şanlıurfa’da yetiştiriliyor. Ama Urfa fıstığı başka bir ilimizin ismi ile anılıyor. Varsın isim başka bir şehir ile anılsın ama yarısının yapıldığı Şanlıurfa’da fıstığa Urfa fıstığı demek daha güzel oluyor. Bu kırmızı fıstığı, bol ve bereketli bu ürünün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Vali Abdullah Erin de Binali Yıldırım’ın, Türk tarihinin son Başbakanı olarak tarihe geçen bir isim olarak anıldığını, bakanlığı ve başbakanlığı süresince tüm Türkiye gibi Şanlıurfa’nın da önemli yatırımlar aldığını anımsatarak, Şanlıurfa’ya olan ilgi ve alakasından dolayı Yıldırım’a teşekkür etti.
Fıstık hasat şenliğinin ardından, dünya arkeoloji tarihinin en büyük keşiflerinden olan Göbeklitepe’yi ziyaret eden Yıldırım, geceyi Şanlıurfa’da geçirdi

Etiketler: 352 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir