Beklenen haber 81 ile gönderildi

Beklenen haber 81 ile gönderildi Urfa Haber

 

Milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmen bekliyordu ve okullarla ilgili çok önemli düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçip 81 ile duyurdu.

Eğitim kurumlarında yapılacak her türlü faaliyet kapsamında, okula yeni başlayan öğrencilerimiz için ilk ay içinde ve okulda kaldıkları süreyle sınırlı olmak üzere bir defaya mahsus olarak, kişisel verilerin işlenmesi ve korunması çerçevesinde öğrenci velisi aydınlatılacak ve açık rıza onayı alınacak.

Düzenlenecek sosyal etkinlikler kapsamında  gezilerde kullanılacak araçlar, trafiğe çıkış tarihi  12 yılını tamamlamamış olacak.

“COVID-19 Vaka Algoritması” açıklandı. Sınıfta ders veren öğretmende COVID-19 pozitif vaka saptanması durumunda ne yapılacak?

Sınıftaki öğrencilerden birinde COVID-19 pozitif vaka saptanması durumunda, öğretmen veya öğrencinin ailesinde pozitif bir vaka tespit edildiğinde neler yapılacak?

Aynı sınıfta ikinci defa çıktığında; ikinci pozitif vaka öğrenci olduğunda, sınıf öğrencisinin tamamı temaslı kabul edilir…

Şanlıurfa web tasarım

Etiket: , , 318 okunma
Tarih: 16 Ekim 2020 Google News
Yazar: Beklenen haber 81 ile gönderildi Yazarın resmi Samet Demirli