Başkan Emin yetim, Hedef Bir üst lige çıkmak

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, basın toplantısı düzenleyerek takımın son durumunu değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yeni sezonda ilk karşılaşmasından galibiyetle ayrılan Şanlıurfaspor’da Eskişehir deplasmanı için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, Kulüp Başkanı Emin Yetim kentte görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl yaşananlardan, bu yıl ki transfer dönemine kadar her türlü gelişmeyi aktaran Başkan Yetim, birlik ve beraberlik çağrısını yineledi. Amaçlarının Şanlıurfaspor’u bir üst lige çıkarmak olduğunu belirten Başkan Yetim bunun için yönetim kurulu ve teknik heyetle büyük uğraşlar gerektiren çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kenan Kayral, Mehmet Büyükfırat, Mustafa Kemal Polat, Adnan Yükselir ve Mehmet Ali Kurt’un katılım sağladığı toplantıda Başkan Yetim, “Öncelikle 2021-2022 yılı sezonunun tüm Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni sezonda transferler için ciddi bir çalışma yaptık. Yönetim kurulumuzla birlikte iyi işler yaptığımızı düşünüyoruz. En iyisini yapmaya çalıştık. Toplamda 30 futbolcumuzun lisansını çıkardık. Bunların 3’ü altyapıdan. Geçen yıldan kalan 3 futbolcu ile birlikte bu yıl 24 futbolcunun transferini gerçekleştirdik” dedi.

“BİR ÜST LİGE ÇIKMA MÜCADELESİ VERECEĞİZ”

Bu yıl çok iyi transferler gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Yetim, “Geçen yıl bilindiği gibi ligde kalma adına mücadele veriliyordu. Bu yıl için Allah nasip ederse biz bir üst lige çıkma mücadelesi vereceğiz ve bundan dolayı da özellikle taraftarlarımızdan, Şanlıurfalı hemşehrilerimizden ve tüm siyasilerimizden destek bekliyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bir üst lige çıkma mücadelesi vereceğiz. Transferlerimiz iyi. Bunun için çok mücadele verdik ve çalıştık. Transfer sezonu döneminde ciddi sıkıntılarla karşılaştık. Bazı kirli oyunlar oynandı üzerimizde. Ama biz hiç birisine aldırış etmeden mücadele ettik. Bu maddi sıkıntılar içerisinde iyi bir takım kurduk. İlk maçımızda da 3 puanı aldık” diye konuştu.

“ÇOK FARKLI BİR ŞANLIURFASPOR SAHADA YER ALACAK”
Takımın yeni olduğunu ve transfer işlemlerinin daha kısa bir süre öncesine kadar devam ettiğinin de altını çizen Başkan Yetim, “Artık farklı bir Şanlıurfaspor sahada olacaktır. Çünkü takım yeni. Kamp eksikliği olanlar, sonradan takıma katılanlar var. Tüm bunlar bay haftasından sonraki haftada farklı bir Şanlıurfaspor sahada olacak. İnanıyoruz ki önümüzdeki iki maçı da kayıpsız atlatacağız. Futbolcularımıza ve teknik heyetimize güveniyoruz. Taraftarımızın da desteği ile çok güzel sonuçlar alacağız. Tüm bunlar için de maddi ve manevi desteği ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

“ŞANLIURFA TAKIMINA SAHİP ÇIKSIN”

Destek çağrısını yineleyen Başkan Yetim, konuşmasının ilerleyen cümlelerinde “Her kesimden destek bekliyoruz. Bu yıl ki sloganımız ise Bir Hayalimiz Var şeklinde oldu. Bu sloganımızı hayalimizi gerçekleştirmek için, tüm Şanlıurfa’mız adına bu görevi üstlendik. Teknik heyetimize ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ederiz. Şanlıurfaspor’umuzun geçen yıl ligde kalmasında en büyük emeği olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Bu yıl da aynı şekilde desteğini devam ettirmiştir. Ben diğer şehri yöneten yöneticilerimize tekrardan seslenmek istiyorum. Şanlıurfaspor sadece Emin Yetim’in, sadece Sayın Zeynel Abidin Beyazgül’ün ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın takımı değildir. Bu takım tüm Şanlıurfa’nın takımıdır. Bir üst lige çıktığı takdirde çok büyük değişimler olacaktır. Süper Lig’i çıkacağımıza da herkesin inanmasını istiyorum. Eğer Şanlıurfaspor Süper Lig’e çıktığı takdirde sadece şehrimize yıllık geliri 400-600 milyon lira olacaktır. Bundan tüm Şanlıurfa yararlanacaktır. Onun için hep birlikte inanacağız ve başaracağız.Esnafımızın da en azından Şanlıurfaspor bayrağı ile bizlere destek vermelerini istiyoruz. Takımı sahiplenmelerini ve Şanlıurfa’yı daha iyi tanıtmalarını talep ediyoruz. Birlik ve beraberliğimiz bizi başarıya ulaştıracaktır” diyerek konuşmasını tamamladı.
Toplantı basın mensuplarının sorularına Başkan Yetim ve yönetim kurulu üyelerinin cevap vermesi ile devam etti.


Etiketler: 208 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir