Başkan baydilli SMA hastası minik alara için destek başllatı

Şanlıurfa’nın Merkez Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası 18 aylık Alara bebek için gerekli olan paranın toplanabilmesi için çağrıda bulundu.

Şanlıurfa’nın Merkez Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası 18 aylık Alara bebek için gerekli olan paranın toplanabilmesi için çağrıda bulundu.

Tip 1 Spinal Müsküler Atrofi (SMA) teşhisi konan 18 aylık Alara bebek, ABD’de tedavisinin yapılabilmesi için yardım bekliyor. Alara bebek’in babası Ersel Şahbaz Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’yi ziyaret ederek yardım kampanyasına destek talebinde bulundu.

SMA hastası 18 aylık kızı Alara Şahbaz ile ilgili Başkan Metin Baydilli’ye bilgi veren Baba Ersel Şahbaz, şuana kadar kendi imkanları ile yaptıkları yardım kampanyasında küçük bir miktar yardım toplandığını söyledi. Başkan Baydilli, kampanyanın duyurulması için belediye olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti.

18 aylık Alara bebek için destek çağrısında bulunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “SMA hastası 18 aylık Alara Bebek’in babası Ersel Şahbaz bizleri ziyaret etti.  Minik kızı ile ilgili bilgi verdi. SMA hastası minik kızımızın tedavisi ABD’de yapılıyor. Ve yaklaşık 2 milyon Dolar gibi bir paraya ihtiyaç var. Aile kendi çabaları ile yardım kampanyası başlatmış durumda. Karaköprü ailesi olarak bizlerde şahsım başta olmak üzere Alara bebeğimize destek olacağız. Buradan çağrıda bulunarak hemşehrilerimden ve tüm Türkiye’den Alara bebeğe sahip çıkmalarını ve yardım kampanyasına destek vermelerini rica ediyorum” dedi.

“Alara için bir fener de siz yakın” diyen Baba Ersel Şahbaz, “18 aylık kızım Alara SMA hastası.  Bu hastalığın tedavisi ABD’de yapılıyor. 2 milyon Dolar yani 18 Milyon TL’ye ihtiyaç var. Başta Şanlıurfa halkı olmak üzere tüm Türkiye’den yanımızda olmalarını bize bu savaşımızda destek olmalarını istiyoruz. Alara sizler sayesinde tedavisine ulaşacak. Desteklerinizi lütfen bizden esirgemeyin. Alara için bir fener de siz yakın” diye konuştu.

Öte yandan Alara Bebeğin tedavisi için bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız ailesi tarafından açılan https://instagram.com/sma.alara.tip1?igshid=1h9s9pamt44ci hesabından iletişime geçebilirler.

 


Etiketler: 393 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir