Başkan adayı Çelik, projelerini tek tek açıkladı!

Mimarlar Odası seçiminde Başkan adaylığını açıklayan Mimar Bahattin Çelik, yapacağı projeleri kamuoyu ile paylaştı.

Şanlıurfa’da birçok projeyi, sorunu sosyal medyada paylaşarak gerekli mercilere illeten Mimar Bahattin Çelik, 30 Ocak Pazar günü gerçekleşecek olan Mimarlar Odası seçiminde “İyi Fikirlere Güçlü Mimarlar ile” sloganıyla Başkan adaylığını açıklamış seçimde ise Turkuaz değişim grubu adı ile seçimde yer alacağını ifade etmişti.

Seçim öncesi saha çalışmalarını sürdüren Mimar Bahattin Çelik, seçim vaatlerini de sosyal medya ağı Twitter’dan tek tek açıkladı.

Mimar Bahattin Çelik, paylaştığı projeler sırasıyla şu şekilde:

MİMARLIK EVİ

Balıklıgöl platosunda bulunan odamızın eski idari binasını meslektaşlarımızın sosyal hayatına değer katacak bir buluşma noktası haline getirmeyi planlıyoruz

MİMARLAR ODASI FİKİR SUNACAK, TEKNİK RAPOR HAZIRLAYACAK

Mimarlık mesleği gereği yaşadığı şehire şehircilik konusunda yapılacak olan projelerde öneri projesi sunma, teknik rapor hazırlayarak kamuoyuna teknik açıdan bilgi vermek görevlerinden biridir. İlimizde yapılacak olan önemli projelerde fikrimizi ve teknik raporumuzu sunmakta geri kalmayacağız.

MİMARLAR ODASI EĞİTİM MERKEZİ HALİNE GELECEK
Meslektaşlarımız artık kurs ve sertifika için başka illere gitmek zorunda kalmayacak. Mimarlık faaliyeti kapsamında işbirliği içinde olduğumuz alanında uzman eğitimci meslektaşlarımız ile anlaştık. Yönetim olarak yapacağımız ilk icaatların başında mesleki kurslar sertifikaların verileceği bir eğitim merkezi kuracağız. Eğitim merkezi ile ilgili yapılacak kursların bilgisini hem sms hem de uurfamimod.org sayfasında yayınlayacağız.

 

‘GENÇ MİMO’ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
‘Genç Mimo’ Harran Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencilerimizi Mimarlık Odası-Üniversite entegrasyonuyla mesleki ve sosyal projeler üzerinde çalışmalar yapmayı hedefler.

 

KURUMLARDA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARININ YANINDA OLACAK
Belediye ve diğer kurumlarda çalışan meslektaşlarımızın çalışma koşulları ve sosyal haklarının sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi konusunda da oda olarak yakinen takipçisi olacağız.

YILDA EN AZ 2 KEZ TÜM ÜYELERLE TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Mimarlar odası olarak almış olacağımız kararlarda üyelerimizin düşünceleri bizim için ilk önceliktir. Hem alacağımız kararlar konusunda fikir sunma hem de yoğun iş temposundan uzak sosyal aktivitlerin olduğu toplantılar yapacağız.

KARİYER MERKEZİ KURACAĞIZ
Mimarlık mesleğine yeni başlayacak olan meslektaşlarımızla birlikte iş arayışında olan tüm meslektaşlarımız için kariyer merkezimize hem odamızın idari binasında yer tahsis edilecek hem de dijital platformda www.mimkariyermerkezi.com ile meslektaşlarımıza iş bulma konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz.

MİMARİ PROJE İHALE BÜLTELERİ YAYINLAYACAĞIZ
Kamu kurumlarının yapacakları mimari proje ihaleleri mimarlar odası Şanlıurfa Şubesi resmi web sitesinin urfamimod.org açıp tüm üyelere sms hem de duyuru olarak yayınlayacağız.

STAJYER HAVUZU
Mimarlık bölümü okuyan öğrencilerin ofis ve şantiye stajlarını yapmak için seferberlik olacağız. Kuracağımız web sitesinde mimarlık ofisleriyle stajyer öğrencilerimizi bir dijital platformda buluşturmayı hedefliyoruz.

TÜM ÜYELER EŞİT BİLGİ EDİNME HAKKINA SAHİPTİR
Mimarlar Odası Şanlıurfa Şubesi resmi web sitesini urfamimod.org açıp aktif şekilde bilgi duyuru ve bültenler yayınlayacağız.

FERAH MEKAN, PROJE DOLABI, MİMARİ ŞUBE
Mimarlık mesleğinin en fazla uğra noktası olan Belediye ve diğer kamu kuruluşlarında bulunan kötü şartlardaki Mimari Proje Şubesinin mesleğimizin büyüklüğüne yakışacak büyüklükteki mekanlarda daha sağlıklı koşullarda yapılması için mücadele vereceğiz. Belediyelere proje dolapları yapılması konusunda sponsorlarımızla anlaştık ilk icraatlerimiz başında bunlar olacak.


Etiketler: 179 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir