Başarılı gazetecilere ödüllü yarışma

Başarılı gazetecilere ödüllü yarışma

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri” 2020 yılı için başvuruları başladı.

Ödüller belirlenen dallarda çalışmaları teşvik etmek ve başarılı eserlerin taçlandırmak amacıyla verilecektir. Yarışmaya Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti üyesi olmayan gazeteciler de katılabilecek. Ödül verilen dallar gazete, dergi, radyo, televizyon ve internet yayınlarıdır. Başvurucu bir başka gazeteci örgütünden aldığı ödüllü eserle yarışmaya katılamaz.

Adaylık başvurusu yapılacak dallar:

Haber (gazete-internet-dergi), haber ( tv), haber (radyo), fotoğraf, röportaj ve yazı dizisi, sayfa düzeni, görüntü (kamera çalışması), Kürtçe haber, haber program, jüri özel ödülü, GGC özel başarı ödülü dallarında müracaatlar yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

1 – Yönetim Kurulu, ödül verilecek dallarda başvuruları için adaylara çağrıda bulunur. Üyeler, Cemiyete ıslak imzalı dilekçe ile eserleri aktardığı CD veya flash diskle başvurur.
2 – Yönetim Kurulu ödül verilecek dallarda, o dallarda aday olmayan, konusunda uzman kişilerden oluşacak Jüri heyetini kurar.
3 – Adaylar her dalda bir eserle başvurabilir. Ancak, tüm dallarda 2 eserle müracaatta bulunabilir.
4 – Her dalda sadece bir esere ödül verilir. Ödüle değer eser bulunamazsa o dalda ödül verilmez. Ancak Jüri yüksek puan alan eserlerde uygun görürse. Mansiyon ödülü de verebilir.
5 – Kolektif çalışmalar ödüle aday olabilir. Çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır. Eseri meydana getirenlerin aralarında bir kişiyi aday göstermeleri halinde, ödül sadece bu adaya verilir.
6 – Tüm dallarda gönderilen dijital materyaller iade edilmez.
7 – Adayların çalışmalarını üst bilgi yazısıyla haberin yayınlanan kopyasını dijital metaryaller olarak teslimi gerekir.
8 – Yarışmaya katılacak aday eserlerin 1 Eylül 2019 ile 30 Ağustos 2020 Tarihleri arasında yayınlanmış olması gerekmektedir.
11 -Başvuru yapanlar jüri üyesi teklifi ile Jüri Özel Ödülü için yazılı teklifte bulunabilir.

Müracaatlar: Cemiyetin; Sümer Park içindeki idare binasına elden veya “Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Cad. Sümer Park içi- Yenişehir/Diyarbakır” adresine elden veya posta ile 30 Ağustos 2020 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir. Veya [email protected] adresine yazılı olarak bildirebilirsiniz.

1-Felat BOZARSLAN 0532 3910132
2-Sevda KAPLAN 05074875157
3-Remzi BURULDAY 05454087836


Etiketler: 483 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir