Bakan Koca, “Sözlerim Yanlış Anlaşıldı !”

Geçtiğimiz günlerde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” sözlerine Twitter kullanıcıları, #SorumlusuBizDeğiliz diyerek yanıt vermişti. Bakan Koca yanlış anlaşılmayı önlemek amacıyla bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile kamuoyunu bilgilendiren Koca, “Salgın yönetiminde toplumu doğru bilgilendirmek ve biraarda tutarak birlikte mücadele etmek hepimizin sorumluluğudur. Sorumluluğun hepimizde 84 milyonda sözlerimin yanlış anlaşılmış olabileceğini düşünerek açmak istemiyor. Sorumluluk suçlama ya da suçlu bulma manasına gelmez. Sorumluluk daha iyi koşullara ulaşmak için birlikte mücadele etmemizi, birlik ve beraberlikten ayrılmamayı, birbirimizi teşvik etmeyi, gayretlendirmeyi ve en önemlisi birbirimizi korumayı kapsayan kuşatıcı bir birliktelik idealidir. Salgınla mücadelede sorumluluk almamış, iyi kötü hiçbir değerlendirme yapmadan kategorik olarak kendisine benzemeyeni eleştirme alışkanlığı olan siyasi söylem sahiplerini salgının sorumsuzca siyasete alet etmek yerine sorumluluk alarak toplumla birlikte bu zorlu mücadeleye katılmaya davet ediyoruz”

Mücadelemiz Yönetimi Karşı Siyasi Hesapları Olanları Öfkelendirmemeli

Buradan bir kere daha açıkça ifade edeyim.  Üzerimdeki sorumluluğu siyasete malzeme etmedim. Edilmesine de müsade etmeyeceğim. Birileri bilim kurulumuzu dahi hedef alarak bilime saygısının olmadığını saldırganca haykırsa da bu duruma siyasi bir karşılık vererek parçası olmayacağım. Topluma örnek olması gerekenler memnun olmadığı, kategorik olarak karşısında yer aldığı her şeye pervasızca saldırma hakkını kendinde görmemeli. Bu yaklaşım hakikatle yüzleşince son bulmalıdır. Mücadelemiz sadece ve sadece vatandaşlarımızın sağlığını, huzurunu ve refahını korumaktan ibarettir. ‘İnsanlar ölüyor bunlar izliyor’ demek önce bilim insanlarımıza sağlık çalışanlarımıza, hasta yakınlarımıza, kurallara uyarak mücadeleye katılan tüm vatandaşlarımıza hakaret etmektir. Başarıyla yürütülen çalışmalar kimseye siyaseten kayıp yaşatmaz. Mevcut yönetimin mücadelede başarılı olmak için gayret etmesi, yönetime karşı siyasi hesapları olanları öfkelendirmemeli. Unutulmamalıdır ki öfke gelir göz kızarır, öfke geçer yüz kızarır. Bilimin gücüne ve insanımızın irfanına güvenin”
 

 

 


Etiketler: 237 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir