ASGARİ ÜCRETE ZAM !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonların merakla beklediği asgari ücretle ilgili açıklama yaptı.

Ankara’da Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu aylık meslek kurulları toplantısında konuşan Bilgin, “Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım” dedi.

“PRİM GÜN SAYILARINI EŞİTLEMEMİZ LAZIM”

Prim gün sayısındaki farklılığın ciddi bir sorun olduğunu belirten Bilgin, “Bunu eşitlememiz lazım. Bunu eşitleyecek bir düzenlemeyi yapacağımızı söyleyeyim” dedi.

Bilgin şöyle devam etti: “Burada emekli olanlar arasındaki farklılaşmayı, emekliliği hak etme şartlarını standardize etmemiz lazım. Bu hem farklı düzeylerde, farklı mesleklerde çalışan insanlar arasında adaletsizlik duygusunun oluşmasını ortadan kaldırır hem de toplumda bir güven duygusu, devletle toplum arasındaki güven ilişkisini güçlendirir.”

“EYT’Yİ ÇÖZECEĞİZ”

“Enflasyonun meydana getirdiği sorunları asgari ücretle çözeceğiz, 3600 ile çözüyoruz, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile çözeceğiz” diyen Bilgin, geçici işçiler ve taşeronların kamuya alınmasıyla ilgili sorunları da çözeceklerini sözlerine ekledi.


Etiketler: 11 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.