Anne Akdeniz, “Kızımı kaçırdılar, Lütfen yardım edin”

Boşandığı eşi tarafından kızının kaçırıldığını iddia eden Anne Zübeyde Akdeniz, Velayeti kendisinde olan kızının bulunması için yetkililerden yardım bekliyor.

Anne Zübeyde Akdeniz, 10 yıl önce İstanbul’da tanıştığı ve imam nikâhı ile evlendiği Halil Yıldız’dan dünyaya gelen kızı Şehriban’ın kendisine verilmesi için hem İngiltere’de hem de Türkiye de mahkeme açarak kızının velayetini aldı. Yaşadığı İngiltere’den Urfa’ya gelen Anne Akdeniz, kızının kendisine teslim edilmemesi için kızının babası tarafından kaçırıldığını ve bir aydır kızından haber alamadığını iddia etti.

İki ülkenin mahkeme kararları ile Jandarmaya başvuran Anne Zübeyde Akdeniz, Jandarmanın Kızı Şehriban’ı almak için köye gittiğini ama köyde bulunan eski eşinin akrabaları tarafından kızının kaçırıldığını bu kaçırma olayın ise hem Jandarmanın gözü önünde olduğunu hem de kaçırma olayının kameralara yansıdığını söylüyor.

Eski eşinin kendisine, kızının hayatını kaybettiğini de söyleyen anne, kızının hayatından endişe duyduğunu ve bir an önce kızına ulaşması için yetkililerden yardım elinin uzatılmasını beklediğini ifade etti.

 

Bekarım dedi, Evli ve Çocuklu çıktı

Kızını kaçırdığını iddia ettiği Halil Yıldız ile İstanbul’da tanıştığını ve kendisinin bekar olduğu söyledikten sonra evlendiğini daha sonra ise söz konusu kişinin evli ve çocuklarının olduğunu öğrendikten sonra ondan ayrıldığını söyleyen Anne Zübeyde Akdeniz, “Halil Yıldız ile 2011 yılında İstanbul’da tanıştık. Bana bekar olduğunu söyledi. Daha sonra Şanlıurfa’ya gittiğimiz zaman evli ve çocukları olduğunu öğrendim. Çocukları ve eşiyle yaşamamı istedi ben de kabul etmedim. Daha sonra İngiltere’ye gittim ve çocuğum orada doğdu. 3 yaşına kadar orada kaldık. Daha sonra Halil çocuğunu görmek istedi ben de Türkiye’ye geldim. Ben geldikten sonra Halil çocuğumu alıp bana göstermedi. Israr edince de ölümle tehdit ederek başıma silah dayadı. Çocuğumu alıp yurt dışına gidecektim gelip havalimanından çocuğumu kaçırdılar. En son kızımı jandarmanın yanında kaçırdıkları video da yani 21 ekimde gördüm” dedi.

İngiltereye dönen Anne, kızının nerede olduğunu yaşayıp yaşamadığını bilmediğini, kızını kaçırdığı iddia ettiği şahsın ise tutuklanıp tutuklanmadığı konusunda bir bilgiye sahip olmadığını dile getirdi.


Etiketler: 883 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir