Anahtar teslim fabrika binası isteyen?

Anahtar teslim fabrika binası isteyen?

Şanlıurfa Vali Abdullah Erin’in girişimleri neticesinde Şanlıurfa ilçelerini kalkındırmak maksadı birçok ilçeye hibe desteği geldi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mustafa Varank ile görüşmesi neticesinde Şanlıurfa’ya 21,4 Milyon TL’lik destek çıktı. Destek Akçakale, Birecik ve Viranşehir ilçelerine gidecek.

21.4 Milyon TL’lik destekten proje hazırlayan ilçeler tek faydalanacak. Viranşehir ve Birecik ilçelerinde ki Organize Sanayi Müdürlükleri ile Akçakale Belediye Başkanlığı tarafından projeler hazırlandığı için bu üç ilçe destekten faydalanabilecek.

Proje hazırlamayan başta Suruç belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri 21.4 Milyon TL’lik ekonomik destek programından pay alamadılar.

Akçakaleler iş adamlarına anahtar teslimi fabrikalar yapılacak

Vali Erin’in resmi Facebook hesabından yaptığı açıklamaya göre Akçakale de giyim sektöründe yatırım yapmak isteyenlere anahtar teslimi fabrika binaları yapılacağını duyurdu.

İşte o açıklama;

Akçakale İlçesinde Hazır Giyim Sektörüne anahtar teslimi fabrika yapım işi. Akçakale Belediyesi’nin hazırladığı projeyle, ilçe nüfusu kadar Suriyeli misafir barındıran Akçakale’de yüksek genç işsizliğini emek yoğun tekstil sektöründe istihdam edecek yatırımların gerçekleşmesi için cazip hale getirilmesi amaçlanıyor. 12 ayda tamamlanacak proje ile ilçede hazır giyim sektöründe yatırım yapmak isteyenlere anahtar teslimi fabrika binaları yapılacak.


Etiketler: 707 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir