Altın ödüllü İsot yaırşması

Şanlıurfa’nın ismi ile özdeşen Şanlıurfa İsotunun tanıtımı ve nesilden nesile aktarımı için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 ayrı kategoride ödüllü İsot yarışması düzenleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önderliğinde organize edilen “4.Şanlıurfa Lezzetleri ve İsot Festivali” kapsamında 19 Ekim 2020 Pazartesi Günü Saat 13:00’da Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde finali yapılacak olan ödüllü İsot yarışmasına katılmak isteyen vatandaşların önceden kayıt yaptırmaları gerekiyor. Çiğköftelik ve yemeklik olarak 2 ayrı kategoride düzenlenecek olan yarışmada dereceye girenlere ödül olarak altın verilecek.

 

Kazanana altın var

İsot yarışmasında finale kalanlara 19 Ekim 2020 tarihinde altın hediye edileceği açıklanırken yarışmada 1. Olana tam altın. 2. Olana yarım ve 3. Olana ise çeyrek altın ile ödüllendirilecek.

Daha önce İsot yarışmalarında dereceye girmiş yarışmacıların katılamayacağı yarışmaya başvurmak için Novada Park Karşısında bulunan 11 Nisan Kurtuluş Külliyesi altında hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına yarışmaya katılacağı Urfa isot ile birlikte gelerek müracaat etmeleri gerekiyor. Müracaatların ardından oluşturulacak olan jüri Urfa isotlarını 17 Ekim 2020’de bir ön elemeden geçirecek. Finale kalan isotlar yapılacak olan finalde ödül için yarışacak.


Etiketler: 471 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir