880 Bin kişi Koronavirüsten öldü!

Koronavirüs

Dünya genelinde Koronavirüs pozitif vakası sayısı 27 milyonu geçti.

Koronavirüs yayılmaya ve can almaya devam ediyor.  Son güncellemelerle Koronavirüs pozitif vaka sayısı 27 milyonu geçerken Korona nedeni ile ölenlerin sayısı da 880.000’i aştı. Virüsün görüldüğü ülke sayısı ise istatistiklere göre 188 ülke olarak kayıtlara geçti.

Amerika Birleşik Devletleri

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülke dünya silah devi olan ABD oldu. Şimdiye kadar 6.5 Milyon kişi Koronavirüse yakalandı. 192 bin kişinin yaşamını yitirdiği Amerika’da 3.7 Milyon kişi de virüsü yenmeyi başardı.

 

Hindistan

Amerika’dan sonra Koronavirüs salgınından en çok etkilenen 2. ülke oldu Hindistan. Kadın haklarının yok sayılığı ve insanların yoksul olduğu ülkede şimdiye kadar 4.6 Milyon kişi Koronavirüs’e yakalandı. İstatistiklere göre bir günde 49,654 kişi korona testi pozitif çıktı. Bu artışın nedeni öğrenilemezken 71 bin kişinin şimdiye kadar yaşamını yitirdiği bildirildi.  3.2 Milyon kişi de virüsü yenmeyi başardı.

 

Brezilya

Pozitif vaka sayısı Hindistan ile orantılı olarak yükselen Brezilya’da şuana kadar 4.123 bin kişi Koronavirüs test pozitif çıktı. Şuana kadar 126 bin kişinin Korona kaynaklı öldüğü açıklanan ülkede 3.3 milyon kişinin de Koronavirüsü yendiği bildirildi.

 

Türkiye

Sağlık bakanının her gün canlı yayında vaka sayılarını açıkladı Türkiye’de verilerin gerçekleri yansıtmadığına dair muhaliflerin yoğun şekilde iddiaları var. Sağlık bakanının açıkladığı verilere göre şuana kadar testleri pozitif çıkan hasta sayısı 272bin civarında olup, Koronavirüs salgınına bağlı olarak ölüm sayısı ise 6.500’e yakın. 250bine yakın hastanın ise Koronavirüsü yendiği açıklandı.

 

Çin Halk Cumhuriyeti

Koronavirüs salgının başlangıcı olan Çin Halk Cumhuriyeti, Koronavirüs ile mücadelede en başarılı ülkeler arasında gösteriliyor. Avrupa ülkelerinde günlük vaka sayıları 3-6 bin arası olurken dün Çin’de ki pozitif vaka sayısı sadece 10 oldu.  Toplam vaka sayısının 90 bin olduğu ülkede 4.700 kişi vefat ederken 80bin kişi ise hastalığını yendi. Bunun yanındda ise ülke de ki toplam pozitif vaka sayısı sadece 85.

 

 


Etiketler: 824 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir